Kezdőoldal Regisztráció Belépés Versenyszabályzat I. forduló II. forduló III. forduló IV. forduló Eredmények Döntő Nyeremények

Versenyszabályzat

A versenyt az általános iskolák 7. és 8. osztályai részére hirdetjük meg, a versenyben való részvétel nevezéshez kötött. Különböző osztályokba járó gyerekek is alkothatnak egy-egy csapatot. A nevezés ingyenes, a verseny honlapján történik a regisztráció menüpontban.

Nevezési határidő: 2021. november 3. A verseny 4 selejtező fordulóból, plusz a döntőből áll. A selejtező fordulókban az osztályoknak fordulónként 10 feladatot kell megoldani. A feladatok megoldása interneten, a verseny honlapján történik.

Az egyes fordulók feladatai a következő időpontoktól érhetők el a honlapon:
- I. forduló: 2021. november 5. péntek 8 óra
- II. forduló: 2021. november 12. péntek 8 óra
- III. forduló: 2022. november 19. péntek 8 óra
- IV. forduló: 2022. november 26. péntek 8 óra

A válaszok beérkezésének határideje:
- I. forduló: 2021. november 11. csütörtök 20 óra
- II. forduló: 2021. november 18. csütörtök 20 óra
- III. forduló: 2022. november 25. csütörtök 20 óra
- IV. forduló: 2022. december 2. csütörtök 20 óra

A döntő időpontja: december 17. 10-15 óra között.

A döntőt a Fővárosi Állat- és Növénykertben rendezzük meg, amelyen a selejtező fordulókban elért eredmények alapján a legjobb 10 osztály 10-10 fős csapata vehet részt. Pontegyenlőség esetén sorsolással döntjük el a résztvevőit. A döntőbe jutott csapatok utazási költségeit megtérítjük, a döntő napján a résztvevők hidegcsomagot kapnak ellátásként.

A selejtező fordulók feladatai:

A feladatok megoldásához állat- és növénytani, természet-és környezetvédelmi ismeretek szükségesek, a korosztálynak megfelelő szinten. A négy fordulóban fordulónként 10 feladat, a selejtező teljes időszaka alatt összesen 40 feladat lesz.

A feladatok beküldése kizárólag interneten keresztül lehetséges, ebből adódóan a megoldáshoz bármilyen segédeszköz felhasználható, ez egyben egyfajta kutatómunka, felfedező játék is. Egy-egy feladatsor a verseny során tetszés szerint elmenthető, visszanézhető, újra kezdhető és folytatható, amíg a csapat a munka befejezéseként le nem zárja és elküldi a feladatlapot.

Feladatsor lezárást követően annak módosítására már nincs lehetőség.

A feladatsorok kiértékelése a beküldést követően azonnal megtörténik: minden jó megoldás 2-2 pontot ér. A nem megoldott vagy a hibásan megoldott feladat 0 pontot ér.

A helyes megoldások a következő feladatsor megjelenése előtt nyilvánossá válnak a verseny honlapján.

A döntő feladatai:

A döntőt egy sajátos akadályverseny formájában rendezzük meg a Fővárosi Állat- és Növénykertben, december 17-én, a selejtezőben elért eredmények alapján legjobb tíz osztályból összeállított 10-10 fős csapatok számára. A döntőben részt vevő csapattagokat a nevező osztályok vagy csapatok önmaguk jelölik ki.

Az állatkerti akadályverseny keretében a csapatok biológiai, környezetismereti tudásukról, természetvédelmi kérdésekben való jártasságukról, kreativitásukról adnak számot, egy különleges akadályverseny keretében.

Jogi vonatkozások:

A versennyel kapcsolatos és a honlapon található minden képi és írott anyag a versenyt szervező Alapítvány a Budapesti Állatkertért szellemi tulajdona. Azok felhasználása, másolása, sokszorosítása kizárólag az Alapítvány írásbeli hozzájárulásával lehetséges.

A nevezéshez szükséges adatok megadásával a nevező elfogadja jelen szabályzatot.

A versenyzők és pedagógusok adatai kizárólag a verseny lebonyolításához kerülnek nyilvántartásba, azok harmadik fél számára nem kerülnek átadásra. Részletesen az adatkezelés menüpontban.

Szakmai háttér:

A verseny szakmai, pedagógiai minőségét a Fővárosi Állat- és Növénykert zoopedagógusai biztosítják.